هوش تجاریBIدرشیرپوینت

هوش تجاری BI درشیرپوینت

هوش تجاری(BI)درشیرپوینت

هوش تجاری چیست ؟؟

 Microsoft Power BI یک پلتفرم هوش کسب و کار است که کاربران کسب و کارهای غیرتکنیکی را با ابزارهای جمع آوری، تجزیه و تحلیل، تجسم و به اشتراک گذاری داده ها فراهم می کند.

رابط کاربری Power BI برای کاربران آشنا با Excel نسبتا بصری است و ادغام عمیق آن با سایر محصولات مایکروسافت باعث می شود که این ابزار بسیار کارآمد و خودپرداز باشد که نیاز به آموزش های پیش رو  را کمتر دارد.

یک نسخه رایگان از Power BI برای صاحبان کسب و کارهای کوچک و متوسط در نظر گرفته شده است ، یک نسخه حرفه ای به نام Power BI Plus برای هزینه های ماهانه در دسترس است.

 کاربران می توانند یک نسخه از برنامه را برای Windows10، به نام Power BI Desktop و برنامه های تلفن همراه بومی برای دستگاه های ویندوز، اندروید و iOS دانلود کنند.

همچنین سرور Power BI Report برای شرکت هایی که باید داده ها و گزارش های خود را در محل نگهداری کنند، وجود دارد. این نسخه از Power BI  نیاز به یک نسخه خاص از برنامه دسکتاپ  به نام Power BI Desktop  برای گزارش سرور دارد .

Common uses of Power BI ( استفاده های رایج از Power BI )

Microsoft Power BI برای پیدا کردن بینش در داده های سازمان استفاده می شود Power BI می تواند به اتصال مجموعه داده های متفاوت کمک کند.

داده ها را به یک مدل داده تبدیل کند و پاک کند ویا اینکه نمودار ها یا گراف ها را برای ارائه تصاویر نمایشی از داده ها ایجاد کند. همه اینها را می توان با دیگر کاربران Power BI درون سازمان به اشتراک گذاشت.

مدل های ایجاد شده از Power BI می توانند در چندین راه برای سازمان ها استفاده شوند، از جمله گفتن داستان ها از طریق نمودارها و تجسم داده ها و بررسی سناریوهای « اگر چه چیزی » در داده ها.

گزارش های Power BI نیز می توانند در زمان واقعی به سوالات پاسخ دهند و به پیش بینی ها کمک کنند تا اطمینان حاصل شود که ادارات با معیارهای کسب وکارروبروهستند.

 Power BI  همچنین می تواند داشبورد های اجرایی را برای مدیران فراهم کند، و در اختیار مدیران بیشتر در مورد نحوه انجام امور اداری قراردهند.

هوش تجاری BI درشیرپوینت

Who uses Power BI(چه کسانی از Power BI  استفاده میکنند)

Power BI  یک ابزار  self-service BI(خودآموزی) است که تجزیه و تحلیل داده ها را به کارکنان تحویل می دهد، بیشتر آن ها را توسط تحلیلگران داده ها و متخصصان هوش کسب و کار ایجاد می کنند که مدل های داده را قبل از انتشار گزارش ها در سراسر سازمان ایجاد می کنند.  

با این حال، آنها بدون پس زمینه تحلیل می توانند به Power BI بروند و گزارشاتی را ایجاد کنند.

Microsoft Power BI توسط دو بخش تکرار و مدیریت اداری استفاده می شوند، با گزارش ها و پیش بینی های ایجاد شده برای کمک به بازاریابی و فروش، و همچنین ارائه داده ها برای مدیریت در مورد چگونگی پیشرفت کارکنان بخش یا فرد به سمت اهداف خود.

علاوه بر این، Power BI پورتال ادمین را برای مدیران برای کمک به پیکربندی پیاده سازی Power BI، و همچنین نظارت بر استفاده و مجوز ارائه می دهد.